Protez | Sertleşme Sorununa çözüm bulun

Penil İmplant – Penil Protez Nedir & Nasıl Çalışır?

“Artık implantı yaptırdığıma göre, “oh hadi yatalım, boş zamanımız var” demek neredeyse doğal, çünkü o sadece bir pompa, o kadar! Uyarılıyorsun ve o uzun süredir orada.”
Richard’ın Tanıklığını İzleyin

Penil implant - Penil Protez nedir?

Penis implantı, bir erkeğin penisine yerleştirilen ve ereksiyon sağlamasına yardımcı olmak için tasarlanmış ayrı bir cihazdır. Bir kez implante edildiğinde, erkeğin vücudunun kontrolünü geri almasına yardımcı olur. Etkili olmaları için kısa bir bekleme süresinin olabileceği diğer tedavi seçeneklerinin aksine, herhangi bir zamanda, hemen kullanılabilir. Penil implant, diğer mevcut tedavi seçenekleriyle çözülemeyen ED’den muzdarip erkekler için etkili bir çözümdür.

Bir penil implant, rutin bir cerrahi prosedürü içerir. Erkeklerin çoğu ameliyattan sonraki bir gün içinde eve dönebilir ve tamamen iyileştikten sonra 4-6 hafta sonra cinsel aktiviteye devam edebilir1. Doktorunuz veya hemşireniz prosedürün ayrıntılarını, iyileşme sürecinizi ve implantı kullanmayı tartışacaktır.

Genesis ve Titan implantları arasındaki fark nedir?

Penil implantlar, yıllardır ED’den muzdarip erkekler için güvenli ve etkili bir bakım standardı olmuştur ve ED’li birçok erkek için umut ve yakınlığa dönüş ve normal bir yaşam sunabilir. Coloplast’ın sunduğu iki tip penil implant vardır:

 

  • Titan® şişirilebilir penis implantı, daha çok doğal gibi davranan ve hissettiren kontrol edilebilir bir ereksiyon sağlar. Özel makalemizde şişirilebilir penis implantı hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Bileşen şemasının Şişirilebilir Penis İmplantı çizimi
Şişme Penil İmplant
  • Genesis® esnek penil implant kalıcı olarak sıkı bir penis üretir ve sınırlı el becerisine sahip erkekler için uygun olabilir.2 Genesis’in nasıl çalıştığını makalemizde anlayın.

    Esnek çubuklu esnek implant
    Bükülebilir Penil İmplant

Her iki penil implant türü de vücutta tamamen gizlidir ve ED’li bir erkeğe – anında, doğru zaman, kendisi ve eşi ne kadar uzun süre isterse, ereksiyon olma yeteneği verir. Ereksiyonunuzu tekrar kontrol altına almaya ve normal bir hayata döndürmeye yardımcı olur.

 

  • Şişirilebilir Penil İmplant Şişirilebilir Penil İmplantın nasıl etkinleştirileceğini ve söndürüleceğini izleyin 
  • Esnek Penis İmplantı ile nasıl ereksiyon elde edildiğini izleyin

 

Penil implant seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar tıbbi durumunuzu, yaşam tarzınızı, kişisel tercihinizi ve maliyetinizi içerebilir.

Bu tedavi doktorunuz tarafından reçete edilir. Birçok hasta bu cihazın kullanımından fayda görse de sonuçlar farklılık gösterebilir.

Penil implantın sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için çeşitli seçeneklerin risklerini ve faydalarını anlamak için tedavi seçeneklerini doktorunuzla tartışın.

Önemli Risk Bilgileri

Penis implantı ameliyat gerektirir. Ameliyatın riskleri enfeksiyon, şişme, ağrı ve rahatsızlık gibi komplikasyonları içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir. İmplante edildikten sonra, ek cerrahi gerektirebilecek enfeksiyon, erozyon, ürün göçü veya cihaz arızası olasılığı olabilir. Doktorunuz durumunuz için eksiksiz risk bilgisi sağlayacaktır.

1: Erectile dysfunction. NIH: National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases. (Stand vom Juni 2017) http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/erectiledysfunction.html.

2: Habous M, Malleabe (Semi-Rigid) penile prosthesis. J Sex Med. 2015; 12:1984-1988.

İçeriği Paylaş