Protez | Sertleşme Sorununa çözüm bulun

SSS Penil İmplant

Penis implantları ile ilgili sorabileceğiniz tüm sorular, uzman doktor ve hemşireler tarafından yanıtlanmıştır. Penil implant prosedürü hakkında öğrenilecek çok şey var, hadi başlayalım!

Erektil Disfonksiyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular, Uzmanlar Tarafından Cevaplandı

Sigorta penil implantı kapsıyor mu?

Penis implantı ile orgazm olabilir miyim?

İmplanttan önce sahip olabildiyseniz, penis implantı ile orgazm olabilmeniz gerekir. Beklenen sonuç hakkında doktorunuza veya hemşirenize danışın.

İyileşme süresi nedir?

Herkes farklıdır ve iyileşme süresi değişir. Ancak, cinsel aktiviteye yeniden başlayabilmeniz için 4-6 hafta arasında bir süre vardır.1 Bu süre içinde neleri yapıp neleri yapamayacağınıza doktorunuz veya hemşireniz karar verecektir. En iyi sonuç için sağlık uzmanlarınızdan gelen tüm tavsiyelere uymanız önemlidir.

Penis implantı taktırdıktan sonra boy kaybeder miyim?

Her penil implant sizin anatominize göre özel olarak uyarlanmıştır ve implantın kendisi boyut kaybına yol açmaz. Tıbbi geçmişinize bağlı olarak, anatomideki değişiklikler veya atrofi, implanttan önce penis uzunluğunun kaybolmasına neden olabilir 2 ve orijinal dik boyunuzdan 1-2 santimetre kaybetmek olağandışı olmayabilir.3

İmplant yaptırdığımı kimse fark edecek mi?

İmplant tamamen vücudunuzun içine yerleştirilir. Titan® şişirilebilir penis implantı gözle görülür şekilde fark edilmez. Sarkık durumdayken penis rahat ve normal görünür ve bir erkeğe bakıldığında implant olduğu anlaşılmaz. Genesis® esnek çubuk implantı her zaman sağlam kalır ve giysilerden “gösterebilir”. Penisinizi rahat ve gizlenmesi kolay bir konuma getirmeniz gerekir.

Penis implantı ne kadar sürer?

Bir çalışma, ilk implantların %60’ının revizyon veya çıkarma yapılmadan 15 yıl veya daha fazla hayatta kalacağını gösterdi.

Penis implantı ile spontan ereksiyon olabilecek miyim?

Hem Titan hem de Genesis®, istediğiniz zaman anında ve daha spontan bir şekilde ereksiyon olmanızı sağlar.5-6 Bununla birlikte, implant cerrahisi, normal olmayan bir “gizli” veya doğal ereksiyona sahip olmayı asla imkansız kılar. cihaza bağlı. Bu nedenle implantın sizin için doğru seçim olup olmadığını dikkatlice düşünmelisiniz.

Genesis ve Titan implantları arasındaki fark nedir?

Her ikisi de, cinsel ilişki için tatmin edici bir ereksiyona sahip olmanıza yardımcı olur. Temel fark, Genesis®’in penis şaftının içine (corpora cavernosa’ya) yerleştirilmiş iki sağlam fakat bükülebilir çubuktan oluşan esnek (dövülebilir) bir implant olmasıdır. Bu implantın başka parçası yoktur. Sertleşmek için penisi tutmanız ve penetrasyon için istenen konuma getirmeniz yeterlidir. Bitirdiğinizde, penisi sıkışmış pozisyonuna döndürürsünüz. Titan ile, testis torbanızdaki pompayı sıkarak silindirleri şişirirsiniz ve sıvıyı silindirlerden hazneye geri döndürmek için tahliye valfine basarak söndürürsünüz.

Hasta Hikayeleri

Guy’ın hikayesi hakkında bilgi edinin. İmplant yaptırmanın hayatınızı nasıl değiştirebileceğini öğrenmenin harika bir yolu, orada bulunan erkeklerden. Sizin yerinizdeyken sahip oldukları yanlış anlamalardan, asla tahmin edemeyecekleri beklenmedik faydalara kadar. İmplantın etkisini perspektife sokmak için gerçek erkeklerden gerçek konuşmalar duymak gibisi yoktur.

1: Erectile dysfunction. NIH: National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases. https://www.niddk.nih.gov/health-information/urologic-diseases/erectile-dysfunction

2: Savoie, Marc et al. A Prospective Study Measuring Penile Length in Men Treated with Radical Prostatectomy for Prostate Cancer. J Urol. 2003; 169:1462-1464.

3: Deveci S, Martin D, Parker M, Mulhall JP. Penile length alterations following penile prosthesis surgery. Eur Urol. 2007 Apr;51(4):1128-31.

4: Wilson, Steven et al. Long-Term Survival of Inflatable Penile Prostheses: Single Surgical Group Experience with 2,384 First-Time Implants Spanning Two Decades. J. Sex Med. 2007; 4:1074-1079.

5: Coloplast Titan®, Titan ® OTR and Titan® Touch Inflatable Penile Prosthesis Instructions for Use. Coloplast Corp. 2016.

6:  Coloplast Genesis® Malleable Penile Prosthesis Instructions for Use. Coloplast Corp. 2014.”

İçeriği Paylaş