Protez | Sertleşme Sorununa çözüm bulun

Şişirilebilir Penil İmplant – 3 Parçalı Penil Protez

Titan® şişirilebilir penis implantı, esnek ancak dayanıklı bir malzeme olan silikon ve Bioflex®’den yapılmış bağımsız, sıvı dolu bir sistemdir. Sisteme silikon boru ile  bağlanan üç parça vardır.

Titan şişme penis implantı nasıl çalışır?

Şişirilebilir penis implantı, pompayı skrotumda sıkarak silindirlerin şişirilmesinden oluşur. Sertliği, ereksiyondan memnun kalana kadar pompalayarak kontrol edebilirsiniz. Bittiğinde, söndürme düğmesine basarsınız ve silindirlerdeki sıvı hazneye döner, böylece penisin havası boşaltılır.

Titan Özellikleri

• Kullanımı ve etkinleştirmesi kolay
• Tek adımda deflasyon
• Sarkık olduğunda gözle görülür şekilde fark edilmez
• Daha çok doğal bir ereksiyon gibi davranır ve hissettirir
• Penisin çevresini maksimuma çıkarır

Penis İmplantı nasıl etkinleştirilir ve ereksiyon sağlanır?

Sıvıyı silindirlere aktarmak için pompayı skrotumda bulun. Bir ereksiyon sağlanana kadar pompayı başparmak ve parmaklar arasında birkaç kez sıkıca sıkın.

Bir penil implant nasıl söner ve sarkık duruma geri döner?

Silindirlerdeki sıvı basıncı, sıvının hazneye geri dönmesini sağlamak için boşaltma valfi düğmesine anlık olarak bastığınızda serbest bırakılır, böylece penis gevşek duruma geri döner.

Diğer çözüm hakkında daha fazlasını okuyun: Esnek Penil İmplant

Önemli Risk Bilgileri

Penis implantı ameliyat gerektirir. Ameliyatın riskleri enfeksiyon, şişme, ağrı ve rahatsızlık gibi komplikasyonları içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir. İmplante edildikten sonra, ek cerrahi gerektirebilecek enfeksiyon, erozyon, ürün göçü veya cihaz arızası olasılığı olabilir. Doktorunuz durumunuz için eksiksiz risk bilgisi sağlayacaktır.

1: Coloplast Titan®, Titan ® OTR and Titan® Touch Inflatable Penile Prosthesis Instructions for Use. Coloplast Corp. 2016.

2: Pescatori E, Goldstein I, Intraluminal Device Pressures in 3-Piece Inflatable Penile Prosthesis: The “Pathophysiology” of Mechanical Malfunction, The Journal of Urology, Vol. 149, 295-300, February 1993.

İçeriği Paylaş