CEVAPLARINIZI BULUN

SSS

ED için mevcut tedavi seçenekleri hakkında kendinizi eğiterek zaten büyük bir adım attınız. Unutmayın, Erektil Disfonksiyon yaşlanmanın kaçınılmaz bir parçası değildir.1

Soru listesini açmak için ilginizi çeken temaya tıklayın.

 

Endişelenmeden seyahat edebilir, havalimanı kapılarından sakin bir şekilde geçebilirsiniz. Her ameliyattan sonra size vücudunuzda penil implantın varlığını gösteren bir bilgi kartı da verilmektedir.

 

Penil implantın yaklaşık 10 yıllık bir ömrü vardır. Açıkçası, süre kullanım sıklığına bağlıdır. İmplantın diğer protetik cihazlar gibi son kullanma tarihi yoktur: Kişi artık kullanmak istemiyorsa ve herhangi bir komplikasyon yoksa çıkarılması gerekmez. İmplant çıkarmamanın bir avantajı var mı? Penisin desteklenmesini sağlar ve böylece büzülmeyi önler.

 

Penis boyutu biraz küçülebilir, duruma göre yarım ila 1 cm arasında bir kayıp olabilir. Endişelenmeyin, boyuttaki bu azalma gelecekteki konforu hiç etkilemez.

 

 

Yine de bir implant ile istediğiniz herhangi bir aktiviteyi yapabilirsiniz. Günümüzde sportif aktiviteniz ve yaşınız ne olursa olsun penis implantı yaptırmanız için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Ancak, uygulamanızı uyarlamanız gerekebilir. Bisikletçiler örneğin pompanın seleye temas etmesinden dolayı zorlanabilirler, özel seleler kullanılabilir.

 

 

Ereksiyonun belirli bir süresi yoktur: Erkek ve partneri sürdürmek istediği sürece devam eder. Dövülebilir implant ile: Penisi tutmanız ve penetrasyon sağlamak için istediğiniz konuma getirmeniz yeterlidir. Bitirdiğinizde, gizlemek için geri bükersiniz. Şişirilebilir Penil İmplant ise testis torbasındaki pompayı sıkarak silindirlerin şişirilmesinden ibarettir. Bittiğinde, söndürme düğmesine basarsınız ve silindirlerdeki sıvı hazneye döner, böylece penisin havası boşaltılır.

 

 

İlk başta penil implantın varlığını hissedebilirsiniz. İmplant yeni bir yabancı cisimdir, bu nedenle vücudun implantı özümsemek için bir adaptasyon sürecinden geçmesi normaldir. Buna alışmak yaklaşık 3 hafta – 1 ay sürecektir. İmplant daha sonra vücudunuzun bir parçası olacak ve artık onu hissetmeyeceksiniz.

 

 

Endişelenmeyin, penis başının hassasiyeti penil implant yerleştirildikten sonra bile korunur. Zevk ve orgazm yolları bu nedenle korunur.

 

Merak etmeyin, izler penisin altında, penis ile testisler arasında yer alır. Çok gizlidirler.

 

 

İyileşme süresi hastaya bağlıdır, ancak optimal iyileşme için ortalama olarak 4 ila 6 hafta arasında bir gecikme öneriyoruz. Anahtar kriterler cildin iyileşmesi, özellikle pompayı kaplayan cilt ve bir miktar ağrı kalıntısıdır. Bu arada, acı her erkeğe özeldir.

 

 

Penil implant yerleştirilmesi libidonuzu olumlu yönde etkileyebilir: penis implantı sunulan erkekler yaşam kalitesinde aşağı doğru sarmal halindedir ve her şeyden önce eşleriyle temastan kaçınırlar. Böylece, etkili bir çözüme sahip olmanın verdiği tatmin, yenilenmiş güven, libido iyileşmesi ve optimal bir yaşam kalitesi ile sonuçlanır.

 

 

İmplant yerleştirirken yaş dikkate alınmaz! Herkesin cinselliğinden zevk almasına izin verilir. Ancak reşitlik yaşının üzerinde olan kişilere implant yerleştirilmesini öneriyoruz. Penis implantı ameliyatı olmak dikkate alınması gereken önemli bir şeydir. Doktorunuz veya hemşireniz prosedürün ayrıntılarını, iyileşme sürecinizi ve implantı kullanmayı tartışacaktır.

 

 

Sarkık bir pozisyona, yani penis dinlenme durumuna dönüş kolaydır. Yarı sert bir implantınız varsa, yan tarafına katlayın. Şişirilebilir bir implantınız varsa, penisinizi dinlenme durumuna geri döndürmek için pompayı şişirmek ve söndürmek için kullanmanız yeterlidir.

 

10 yıl sonra cinsel olarak aktif iseniz, mekanik bir arıza veya cihaz zayıflığı nedeniyle penil implantı değiştirmeniz gerekebilir. Ameliyat kısa bir hastanede yatış süresi ile çok basittir.

 

 

Ameliyattan sonra çeşitli talimatlar alacaksınız. Ameliyat sonrası ertesi gün kateter çıkarılacak ve evde pansuman bakımı yapılmalıdır. Aynı zamanda, skrotumda lokalize bir hematomun varlığını fark edeceksiniz. Birkaç gün sonra geri çekilecek ve pompayı cildinizde hissedebileceksiniz. İlk birkaç gün boyunca, iyileşmenin gerçekleşmesi için pompaya dokunulmaması ve çalıştırılmaması önerilir.

 

 

Operasyon öncesi bazı hijyen kurallarına uyulması gerekmektedir. Mikro kesiklerden kaçınmak için çıplak elle bahçe yapılmaması, diş apsesinin oluşmaması için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız önerilir. İmplant enfeksiyonları genellikle hasta tarafından verilen mikroplardır ve implant üzerindeki mikroplar değildir. Ameliyattan sonra protezle uğraşırken el hijyeninin kontrol edilmesi şiddetle tavsiye edilir.

 

 

Penis implantı hastaya idrara çıkma, boşalma, duyum veya orgazmı engellemeden cinsel ilişkiye girme yeteneği sağlar.4

 

 

 

Herkes farklıdır ve iyileşme süresi değişir, ancak genellikle cinsel aktiviteye devam edebilmeniz 4-6 hafta arasındadır. Bu süre zarfında neleri yapıp neleri yapamayacağınıza doktorunuz karar verecektir. En iyi sonuç için doktorunuzun tüm tavsiyelerine uymanız önemlidir.

 

 

Her penil implant sizin anatominize göre özel olarak uyarlanmıştır ve implantın kendisi boyut kaybına yol açmaz. Tıbbi geçmişinize bağlı olarak, anatomideki veya atrofideki değişiklikler, implanttan önce penis uzunluğunun kaybolmasına neden olabilir ve orijinal dik boyunuzdan 0,5-12 kaybetmek olağandışı olmayabilir.

 

 

 

Herhangi bir cerrahi prosedür gibi, bazı komplikasyonlar olabilir. Çünkü ameliyattan sonra cihaz enfeksiyonu, kanama, mekanik arıza, ağrı, penis boyunda azalma, şekil değişikliği, penis hissinde azalma, erozyon, cihaz migrasyonu… olabilir. Tabii ki, skrotumda herhangi bir morarma, şişme, akıntı ve hatta peniste ağrı fark ederseniz, derhal üroloğunuzla iletişime geçin. Revizyon ameliyatı gerekebilir.

 

 

Her ikisi de, cinsel ilişki için tatmin edici bir ereksiyona sahip olmanıza yardımcı olur.

 

Temel fark, Genesis’in penis şaftına (corpora cavernosa) yerleştirilen iki sert fakat bükülebilir çubuktan oluşan esnek (dövülebilir) bir implant olmasıdır. Bu implantın başka parçası yoktur. Sertleşmek için penisi tutmanız ve istediğiniz pozisyona getirmeniz yeterlidir. Bitirdiğinizde, penisi sıkıştırılmış konumuna geri döndürürsünüz.

 

Hidrolik penil protez ile testis torbanızda bulunan pompa ampulünü sıkarak silindirleri şişirir, sıvıyı silindirlerden depoya geri döndürmek için tahliye valfine basarak söndürürsünüz.

 

 

 

 

Cerrahi operasyonun gerçekleştirilebilmesi için bazı şartlar gereklidir:

 

 • Diğer tüm daha az invaziv tedaviler başarısız oldu
 • Kontrendikasyonlarınız varsa, yan etkiler yaşıyorsanız veya tıbbi tedaviye dirençli iseniz
 • Diyabet hastasıysanız, diyabetinizin iyi kontrol edildiğinden emin olmalısınız.
 • Genel anestezinin etkilerine dayanabilmek için sağlıklı olmalısınız.
 • Zayıflamış bir bağışıklık sistemi veya iyileşmeyi tehlikeye atabilecek başka herhangi bir durum ameliyattan önce iyice değerlendirilmelidir.

 

Bu cihazın implantasyonu, yalnızca doktorun yeterli cerrahi risk oluşturduğunu belirlediği hastalarda düşünülmelidir.

 

Penil implant cerrahi bir operasyondur; bu nedenle bir sağlık uzmanına danışmak çok önemlidir. Pratisyeninizden randevu almalısınız, o da gerekli olduğunu düşünüyorsanız penis implantını size açıklayabilecek bir uzmana (ürolog vb.) yönlendirecektir.

 

Konum bulma haritamızla uzmanımızı bulun. Bölgenizdeki Erektil Disfonksiyon kliniklerinin ve üroloji doktorlarının bir listesini görmek için posta kodunuzu girin.

 

 

İlk adım şüphesiz bunun hakkında konuşmaktır. İlk belirtiler ortaya çıkar çıkmaz Pratisyen Hekiminize danışmanız önemlidir, daha sonra sizi bir uzmana yönlendirecektir. Kesin bir teşhis koyacaklar ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan bir tedavi önereceklerdir. Tabularınız olmasın ve özgürce konuşun: Sertleşme sorunu yaşayan tek erkek siz değilsiniz!

 

 

Erektil disfonksiyonunuz tamamen yaralanmanızın boyutuyla ilgilidir. İkincisi önemliyse, ereksiyon ve boşalma elde etmede zorluklar ortaya çıkabilir. Psikolojik ve fiziksel olarak uyum sağlayabilmek için bu konuda uzmanlarla konuşmak önemlidir.

 

Konum bulma haritamızla uzmanımızı bulun. Bölgenizdeki Erektil Disfonksiyon kliniklerinin ve üroloji doktorlarının bir listesini görmek için posta kodunuzu girin.

 

 

Prostat kanseri tedavisi (yani radyoterapi…) veya cerrahi (yani radikal prostatektomi…) cinsel yaşamınızda erektil disfonksiyon gibi yansımalara neden olabilir. Bununla birlikte, cinsel olarak aktif olmaya devam etmeniz önemli olduğu için pes etmeyin. Arzunuzu yeniden alevlendirmek için birlikte çözümler bulmak için partnerinizle diyalog kurmanızı öneririz.

 

Ereksiyon, vücudunuzdaki kan damarlarıyla yakından bağlantılıdır. Aslında, işlevsiz kan damarları ve arterler ereksiyonu önleyebilir. Bu işlev bozukluğu kardiyovasküler bir soruna yol açabilir. Sonuç olarak, erektil disfonksiyon ortaya çıkar çıkmaz altta yatan vasküler problemleri kontrol etmek için doktorunuzu ziyaret etmeniz önemlidir. Kardiyovasküler sorunlardan kaçınmak için sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürün: sigara, yüksek tansiyon ve obezite, kardiyovasküler sisteminizi ve dolayısıyla cinsel yaşamınızı olumsuz etkileyebilecek üç faktördür. Benzer şekilde, bazı kardiyovasküler hastalık tedavileri bazen erektil disfonksiyona yol açabilir. Bunlar özellikle beta blokerleri ve tiyazid diüretikleri içerir.

 

 

Yaşlandıkça, bazı erkekler cinselliklerinde değişiklikler yaşayabilir. Aslında, 70-79 yaş arasındaki erkeklerde, 60-69 yaşındakilere kıyasla işlev bozukluğunda bir artış var. Kendinizi bu durumda bulursanız, sorunu hızlı bir şekilde çözmek için doktorunuzla randevu alın.

 

 

Sağlıklı bir cinsel yaşam için iki kriter gereklidir: iletişim ve açık fikirli olmak! Bunun hakkında konuşacak cesarete sahip olun, erektil disfonksiyon bir tabu değildir. Duygularınızı üç anahtar kelimeye dayalı yepyeni bir cinselliğin inşasında alınacak tavır ve her şeyden önce size tavsiyelerde bulunacak bir seksologa emanet edebilirsiniz: kendiliğindenlik, şehvet ve paylaşım! Her şeyden önce partnerinizle konuşun, onların desteği çok önemlidir. Yeni bir şey deneyin, farklı alanları canlandırın ve hepsinden önemlisi: performansı unutun ve yalnızca arzuya odaklanın!

 

 

Sertleşme bozukluğu durumlarında Viagra, Cialis ve Levitra gibi ilaçlar önerilebilir. Tamamen mekanik yöntemler (ED vakum sistemi veya pompası) veya cerrahi yöntemler (penil implant) da bir seçenektir.

 

 

Ara sıra cinsel başarısızlık bir sağlık sorunu değildir. Bununla birlikte, bu başarısızlık üç aydan uzun süredir mevcutsa ve cinsel ilişki sırasında ortaya çıkıyorsa, erektil disfonksiyon terimi uygundur. Bu durumda, gerekirse sizi bir uzmana yönlendirecek olan doktorunuzla mümkün olan en kısa sürede konuşmanızı öneririz.

 

 

 

Bir sabah sertleşme sorunu ile uyanmayacaksınız. Her kişiye özgü semptomlarla yavaş yavaş ortaya çıkar. Ancak, aşağıdaki değişiklikleri yaşarsanız, lütfen doktorunuza danışın:

 

 • Sağlam arzu ve uyarılma, ancak karmaşık veya eksik bir ereksiyon
 • Penetrasyon sırasında zorluk veya cinsel eylemi tehlikeye atan azalmış ereksiyon
 • Boşalma mevcut, ancak sertlikte azalma

 

Erektil disfonksiyon tedavi edilemez değildir: hayatınızın bir noktasında ortaya çıkabilir ve kaybolabilir. Anahtar, erektil disfonksiyonunuzun nedenini tanımlamak ve terapötik eylemler ayarlamak için doktorunuzla bu konuda hızlı bir şekilde konuşmaktır. İlaç veya cerrahi tedavinin yanı sıra, bunun hakkında konuşma cesaretine sahip olmanız, size yardımcı olabilecek, sizi sakinleştirecek ve görmenize yardımcı olabilecek profesyonellerden (Genel Pratisyen, ürolog ve hatta seksolog) bilgilendirilmiş tavsiyeler almak önemlidir. şeyler daha net.

 

 

 

İlk başta penil implantın varlığını hissedebilirsiniz. İmplant yeni bir yabancı cisimdir, bu nedenle vücudun implantı özümsemek için bir adaptasyon sürecinden geçmesi normaldir. Buna alışmak yaklaşık 3 hafta – 1 ay sürecektir. İmplant daha sonra vücudunuzun bir parçası olacak ve artık onu hissetmeyeceksiniz.

 

 

Merak etmeyin, izler penisin altında, penis ile testisler arasında yer alır. Çok gizlidirler.

 

 

Penil implant yerleştirilmesi libidonuzu olumlu yönde etkileyebilir: penis implantı sunulan erkekler yaşam kalitesinde aşağı doğru sarmal halindedir ve her şeyden önce eşleriyle temastan kaçınırlar. Böylece, etkili bir çözüme sahip olmanın verdiği tatmin, yenilenmiş güven, libido iyileşmesi ve optimal bir yaşam kalitesi ile sonuçlanır.

 

 

Operasyon öncesi bazı hijyen kurallarına uyulması gerekmektedir. Mikro kesiklerden kaçınmak için çıplak elle bahçe yapılmaması, diş apsesinin oluşmaması için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız önerilir. İmplant enfeksiyonları genellikle hasta tarafından verilen mikroplardır ve implant üzerindeki mikroplar değildir. Ameliyattan sonra protezle uğraşırken el hijyeninin kontrol edilmesi şiddetle tavsiye edilir.

 

 

Her ikisi de, cinsel ilişki için tatmin edici bir ereksiyona sahip olmanıza yardımcı olur.

 

Temel fark, Genesis’in penis şaftına (corpora cavernosa) yerleştirilen iki sert fakat bükülebilir çubuktan oluşan esnek (dövülebilir) bir implant olmasıdır. Bu implantın başka parçası yoktur. Sertleşmek için penisi tutmanız ve istediğiniz pozisyona getirmeniz yeterlidir. Bitirdiğinizde, penisi sıkıştırılmış konumuna geri döndürürsünüz.

 

Hidrolik penil protez ile testis torbanızda bulunan pompa ampulünü sıkarak silindirleri şişirir, sıvıyı silindirlerden depoya geri döndürmek için tahliye valfine basarak söndürürsünüz.

 

 

 

 

Cerrahi operasyonun gerçekleştirilebilmesi için bazı şartlar gereklidir:

 

 • Diğer tüm daha az invaziv tedaviler başarısız oldu
 • Kontrendikasyonlarınız varsa, yan etkiler yaşıyorsanız veya tıbbi tedaviye dirençli iseniz
 • Diyabet hastasıysanız, diyabetinizin iyi kontrol edildiğinden emin olmalısınız.
 • Genel anestezinin etkilerine dayanabilmek için sağlıklı olmalısınız.
 • Zayıflamış bir bağışıklık sistemi veya iyileşmeyi tehlikeye atabilecek başka herhangi bir durum ameliyattan önce iyice değerlendirilmelidir.

 

Bu cihazın implantasyonu, yalnızca doktorun yeterli cerrahi risk oluşturduğunu belirlediği hastalarda düşünülmelidir.

 

Penil implant cerrahi bir operasyondur; bu nedenle bir sağlık uzmanına danışmak çok önemlidir. Pratisyeninizden randevu almalısınız, o da gerekli olduğunu düşünüyorsanız penis implantını size açıklayabilecek bir uzmana (ürolog vb.) yönlendirecektir.

 

Konum bulma haritamızla uzmanımızı bulun. Bölgenizdeki Erektil Disfonksiyon kliniklerinin ve üroloji doktorlarının bir listesini görmek için posta kodunuzu girin.

 

 

Bir sabah sertleşme sorunu ile uyanmayacaksınız. Her kişiye özgü semptomlarla yavaş yavaş ortaya çıkar. Ancak, aşağıdaki değişiklikleri yaşarsanız, lütfen doktorunuza danışın:

 

 • Sağlam arzu ve uyarılma, ancak karmaşık veya eksik bir ereksiyon
 • Penetrasyon sırasında zorluk veya cinsel eylemi tehlikeye atan azalmış ereksiyon
 • Boşalma mevcut, ancak sertlikte azalma

 

Erektil disfonksiyon tedavi edilemez değildir: hayatınızın bir noktasında ortaya çıkabilir ve kaybolabilir. Anahtar, erektil disfonksiyonunuzun nedenini tanımlamak ve terapötik eylemler ayarlamak için doktorunuzla bu konuda hızlı bir şekilde konuşmaktır. İlaç veya cerrahi tedavinin yanı sıra, bunun hakkında konuşma cesaretine sahip olmanız, size yardımcı olabilecek, sizi sakinleştirecek ve görmenize yardımcı olabilecek profesyonellerden (Genel Pratisyen, ürolog ve hatta seksolog) bilgilendirilmiş tavsiyeler almak önemlidir. şeyler daha net.

 

 

 

Endişelenmeden seyahat edebilir, havalimanı kapılarından sakin bir şekilde geçebilirsiniz. Her ameliyattan sonra size vücudunuzda penil implantın varlığını gösteren bir bilgi kartı da verilmektedir.

 

Penil implantın yaklaşık 10 yıllık bir ömrü vardır. Açıkçası, süre kullanım sıklığına bağlıdır. İmplantın diğer protetik cihazlar gibi son kullanma tarihi yoktur: Kişi artık kullanmak istemiyorsa ve herhangi bir komplikasyon yoksa çıkarılması gerekmez. İmplant çıkarmamanın bir avantajı var mı? Penisin desteklenmesini sağlar ve böylece büzülmeyi önler.

 

Penis boyutu biraz küçülebilir, duruma göre yarım ila 1 cm arasında bir kayıp olabilir. Endişelenmeyin, boyuttaki bu azalma gelecekteki konforu hiç etkilemez.

 

 

Yine de bir implant ile istediğiniz herhangi bir aktiviteyi yapabilirsiniz. Günümüzde sportif aktiviteniz ve yaşınız ne olursa olsun penis implantı yaptırmanız için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Ancak, uygulamanızı uyarlamanız gerekebilir. Bisikletçiler örneğin pompanın seleye temas etmesinden dolayı zorlanabilirler, özel seleler kullanılabilir.

 

 

Ereksiyonun belirli bir süresi yoktur: Erkek ve partneri sürdürmek istediği sürece devam eder. Dövülebilir implant ile: Penisi tutmanız ve penetrasyon sağlamak için istediğiniz konuma getirmeniz yeterlidir. Bitirdiğinizde, gizlemek için geri bükersiniz. Şişirilebilir Penil İmplant ise testis torbasındaki pompayı sıkarak silindirlerin şişirilmesinden ibarettir. Bittiğinde, söndürme düğmesine basarsınız ve silindirlerdeki sıvı hazneye döner, böylece penisin havası boşaltılır.

 

 

İlk başta penil implantın varlığını hissedebilirsiniz. İmplant yeni bir yabancı cisimdir, bu nedenle vücudun implantı özümsemek için bir adaptasyon sürecinden geçmesi normaldir. Buna alışmak yaklaşık 3 hafta – 1 ay sürecektir. İmplant daha sonra vücudunuzun bir parçası olacak ve artık onu hissetmeyeceksiniz.

 

 

Endişelenmeyin, penis başının hassasiyeti penil implant yerleştirildikten sonra bile korunur. Zevk ve orgazm yolları bu nedenle korunur.

 

Merak etmeyin, izler penisin altında, penis ile testisler arasında yer alır. Çok gizlidirler.

 

 

İyileşme süresi hastaya bağlıdır, ancak optimal iyileşme için ortalama olarak 4 ila 6 hafta arasında bir gecikme öneriyoruz. Anahtar kriterler cildin iyileşmesi, özellikle pompayı kaplayan cilt ve bir miktar ağrı kalıntısıdır. Bu arada, acı her erkeğe özeldir.

 

 

Penil implant yerleştirilmesi libidonuzu olumlu yönde etkileyebilir: penis implantı sunulan erkekler yaşam kalitesinde aşağı doğru sarmal halindedir ve her şeyden önce eşleriyle temastan kaçınırlar. Böylece, etkili bir çözüme sahip olmanın verdiği tatmin, yenilenmiş güven, libido iyileşmesi ve optimal bir yaşam kalitesi ile sonuçlanır.

 

 

İmplant yerleştirirken yaş dikkate alınmaz! Herkesin cinselliğinden zevk almasına izin verilir. Ancak reşitlik yaşının üzerinde olan kişilere implant yerleştirilmesini öneriyoruz. Penis implantı ameliyatı olmak dikkate alınması gereken önemli bir şeydir. Doktorunuz veya hemşireniz prosedürün ayrıntılarını, iyileşme sürecinizi ve implantı kullanmayı tartışacaktır.

 

 

Sarkık bir pozisyona, yani penis dinlenme durumuna dönüş kolaydır. Yarı sert bir implantınız varsa, yan tarafına katlayın. Şişirilebilir bir implantınız varsa, penisinizi dinlenme durumuna geri döndürmek için pompayı şişirmek ve söndürmek için kullanmanız yeterlidir.

 

10 yıl sonra cinsel olarak aktif iseniz, mekanik bir arıza veya cihaz zayıflığı nedeniyle penil implantı değiştirmeniz gerekebilir. Ameliyat kısa bir hastanede yatış süresi ile çok basittir.

 

 

Ameliyattan sonra çeşitli talimatlar alacaksınız. Ameliyat sonrası ertesi gün kateter çıkarılacak ve evde pansuman bakımı yapılmalıdır. Aynı zamanda, skrotumda lokalize bir hematomun varlığını fark edeceksiniz. Birkaç gün sonra geri çekilecek ve pompayı cildinizde hissedebileceksiniz. İlk birkaç gün boyunca, iyileşmenin gerçekleşmesi için pompaya dokunulmaması ve çalıştırılmaması önerilir.

 

 

Operasyon öncesi bazı hijyen kurallarına uyulması gerekmektedir. Mikro kesiklerden kaçınmak için çıplak elle bahçe yapılmaması, diş apsesinin oluşmaması için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız önerilir. İmplant enfeksiyonları genellikle hasta tarafından verilen mikroplardır ve implant üzerindeki mikroplar değildir. Ameliyattan sonra protezle uğraşırken el hijyeninin kontrol edilmesi şiddetle tavsiye edilir.

 

 

Penis implantı hastaya idrara çıkma, boşalma, duyum veya orgazmı engellemeden cinsel ilişkiye girme yeteneği sağlar.4

 

 

 

Herkes farklıdır ve iyileşme süresi değişir, ancak genellikle cinsel aktiviteye devam edebilmeniz 4-6 hafta arasındadır. Bu süre zarfında neleri yapıp neleri yapamayacağınıza doktorunuz karar verecektir. En iyi sonuç için doktorunuzun tüm tavsiyelerine uymanız önemlidir.

 

 

Her penil implant sizin anatominize göre özel olarak uyarlanmıştır ve implantın kendisi boyut kaybına yol açmaz. Tıbbi geçmişinize bağlı olarak, anatomideki veya atrofideki değişiklikler, implanttan önce penis uzunluğunun kaybolmasına neden olabilir ve orijinal dik boyunuzdan 0,5-12 kaybetmek olağandışı olmayabilir.

 

 

 

Herhangi bir cerrahi prosedür gibi, bazı komplikasyonlar olabilir. Çünkü ameliyattan sonra cihaz enfeksiyonu, kanama, mekanik arıza, ağrı, penis boyunda azalma, şekil değişikliği, penis hissinde azalma, erozyon, cihaz migrasyonu… olabilir. Tabii ki, skrotumda herhangi bir morarma, şişme, akıntı ve hatta peniste ağrı fark ederseniz, derhal üroloğunuzla iletişime geçin. Revizyon ameliyatı gerekebilir.

 

 

Her ikisi de, cinsel ilişki için tatmin edici bir ereksiyona sahip olmanıza yardımcı olur.

 

Temel fark, Genesis’in penis şaftına (corpora cavernosa) yerleştirilen iki sert fakat bükülebilir çubuktan oluşan esnek (dövülebilir) bir implant olmasıdır. Bu implantın başka parçası yoktur. Sertleşmek için penisi tutmanız ve istediğiniz pozisyona getirmeniz yeterlidir. Bitirdiğinizde, penisi sıkıştırılmış konumuna geri döndürürsünüz.

 

Hidrolik penil protez ile testis torbanızda bulunan pompa ampulünü sıkarak silindirleri şişirir, sıvıyı silindirlerden depoya geri döndürmek için tahliye valfine basarak söndürürsünüz.

 

 

 

 

Cerrahi operasyonun gerçekleştirilebilmesi için bazı şartlar gereklidir:

 

 • Diğer tüm daha az invaziv tedaviler başarısız oldu
 • Kontrendikasyonlarınız varsa, yan etkiler yaşıyorsanız veya tıbbi tedaviye dirençli iseniz
 • Diyabet hastasıysanız, diyabetinizin iyi kontrol edildiğinden emin olmalısınız.
 • Genel anestezinin etkilerine dayanabilmek için sağlıklı olmalısınız.
 • Zayıflamış bir bağışıklık sistemi veya iyileşmeyi tehlikeye atabilecek başka herhangi bir durum ameliyattan önce iyice değerlendirilmelidir.

 

Bu cihazın implantasyonu, yalnızca doktorun yeterli cerrahi risk oluşturduğunu belirlediği hastalarda düşünülmelidir.

 

Penil implant cerrahi bir operasyondur; bu nedenle bir sağlık uzmanına danışmak çok önemlidir. Pratisyeninizden randevu almalısınız, o da gerekli olduğunu düşünüyorsanız penis implantını size açıklayabilecek bir uzmana (ürolog vb.) yönlendirecektir.

 

Konum bulma haritamızla uzmanımızı bulun. Bölgenizdeki Erektil Disfonksiyon kliniklerinin ve üroloji doktorlarının bir listesini görmek için posta kodunuzu girin.

 

 

İlk adım şüphesiz bunun hakkında konuşmaktır. İlk belirtiler ortaya çıkar çıkmaz Pratisyen Hekiminize danışmanız önemlidir, daha sonra sizi bir uzmana yönlendirecektir. Kesin bir teşhis koyacaklar ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan bir tedavi önereceklerdir. Tabularınız olmasın ve özgürce konuşun: Sertleşme sorunu yaşayan tek erkek siz değilsiniz!

 

 

Erektil disfonksiyonunuz tamamen yaralanmanızın boyutuyla ilgilidir. İkincisi önemliyse, ereksiyon ve boşalma elde etmede zorluklar ortaya çıkabilir. Psikolojik ve fiziksel olarak uyum sağlayabilmek için bu konuda uzmanlarla konuşmak önemlidir.

 

Konum bulma haritamızla uzmanımızı bulun. Bölgenizdeki Erektil Disfonksiyon kliniklerinin ve üroloji doktorlarının bir listesini görmek için posta kodunuzu girin.

 

 

Prostat kanseri tedavisi (yani radyoterapi…) veya cerrahi (yani radikal prostatektomi…) cinsel yaşamınızda erektil disfonksiyon gibi yansımalara neden olabilir. Bununla birlikte, cinsel olarak aktif olmaya devam etmeniz önemli olduğu için pes etmeyin. Arzunuzu yeniden alevlendirmek için birlikte çözümler bulmak için partnerinizle diyalog kurmanızı öneririz.

 

Ereksiyon, vücudunuzdaki kan damarlarıyla yakından bağlantılıdır. Aslında, işlevsiz kan damarları ve arterler ereksiyonu önleyebilir. Bu işlev bozukluğu kardiyovasküler bir soruna yol açabilir. Sonuç olarak, erektil disfonksiyon ortaya çıkar çıkmaz altta yatan vasküler problemleri kontrol etmek için doktorunuzu ziyaret etmeniz önemlidir. Kardiyovasküler sorunlardan kaçınmak için sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürün: sigara, yüksek tansiyon ve obezite, kardiyovasküler sisteminizi ve dolayısıyla cinsel yaşamınızı olumsuz etkileyebilecek üç faktördür. Benzer şekilde, bazı kardiyovasküler hastalık tedavileri bazen erektil disfonksiyona yol açabilir. Bunlar özellikle beta blokerleri ve tiyazid diüretikleri içerir.

 

 

Yaşlandıkça, bazı erkekler cinselliklerinde değişiklikler yaşayabilir. Aslında, 70-79 yaş arasındaki erkeklerde, 60-69 yaşındakilere kıyasla işlev bozukluğunda bir artış var. Kendinizi bu durumda bulursanız, sorunu hızlı bir şekilde çözmek için doktorunuzla randevu alın.

 

 

Sağlıklı bir cinsel yaşam için iki kriter gereklidir: iletişim ve açık fikirli olmak! Bunun hakkında konuşacak cesarete sahip olun, erektil disfonksiyon bir tabu değildir. Duygularınızı üç anahtar kelimeye dayalı yepyeni bir cinselliğin inşasında alınacak tavır ve her şeyden önce size tavsiyelerde bulunacak bir seksologa emanet edebilirsiniz: kendiliğindenlik, şehvet ve paylaşım! Her şeyden önce partnerinizle konuşun, onların desteği çok önemlidir. Yeni bir şey deneyin, farklı alanları canlandırın ve hepsinden önemlisi: performansı unutun ve yalnızca arzuya odaklanın!

 

 

Sertleşme bozukluğu durumlarında Viagra, Cialis ve Levitra gibi ilaçlar önerilebilir. Tamamen mekanik yöntemler (ED vakum sistemi veya pompası) veya cerrahi yöntemler (penil implant) da bir seçenektir.

 

 

Ara sıra cinsel başarısızlık bir sağlık sorunu değildir. Bununla birlikte, bu başarısızlık üç aydan uzun süredir mevcutsa ve cinsel ilişki sırasında ortaya çıkıyorsa, erektil disfonksiyon terimi uygundur. Bu durumda, gerekirse sizi bir uzmana yönlendirecek olan doktorunuzla mümkün olan en kısa sürede konuşmanızı öneririz.

 

 

 

Bir sabah sertleşme sorunu ile uyanmayacaksınız. Her kişiye özgü semptomlarla yavaş yavaş ortaya çıkar. Ancak, aşağıdaki değişiklikleri yaşarsanız, lütfen doktorunuza danışın:

 

 • Sağlam arzu ve uyarılma, ancak karmaşık veya eksik bir ereksiyon
 • Penetrasyon sırasında zorluk veya cinsel eylemi tehlikeye atan azalmış ereksiyon
 • Boşalma mevcut, ancak sertlikte azalma

 

Erektil disfonksiyon tedavi edilemez değildir: hayatınızın bir noktasında ortaya çıkabilir ve kaybolabilir. Anahtar, erektil disfonksiyonunuzun nedenini tanımlamak ve terapötik eylemler ayarlamak için doktorunuzla bu konuda hızlı bir şekilde konuşmaktır. İlaç veya cerrahi tedavinin yanı sıra, bunun hakkında konuşma cesaretine sahip olmanız, size yardımcı olabilecek, sizi sakinleştirecek ve görmenize yardımcı olabilecek profesyonellerden (Genel Pratisyen, ürolog ve hatta seksolog) bilgilendirilmiş tavsiyeler almak önemlidir. şeyler daha net.

 

 

 

İlk başta penil implantın varlığını hissedebilirsiniz. İmplant yeni bir yabancı cisimdir, bu nedenle vücudun implantı özümsemek için bir adaptasyon sürecinden geçmesi normaldir. Buna alışmak yaklaşık 3 hafta – 1 ay sürecektir. İmplant daha sonra vücudunuzun bir parçası olacak ve artık onu hissetmeyeceksiniz.

 

 

Merak etmeyin, izler penisin altında, penis ile testisler arasında yer alır. Çok gizlidirler.

 

 

Penil implant yerleştirilmesi libidonuzu olumlu yönde etkileyebilir: penis implantı sunulan erkekler yaşam kalitesinde aşağı doğru sarmal halindedir ve her şeyden önce eşleriyle temastan kaçınırlar. Böylece, etkili bir çözüme sahip olmanın verdiği tatmin, yenilenmiş güven, libido iyileşmesi ve optimal bir yaşam kalitesi ile sonuçlanır.

 

 

Operasyon öncesi bazı hijyen kurallarına uyulması gerekmektedir. Mikro kesiklerden kaçınmak için çıplak elle bahçe yapılmaması, diş apsesinin oluşmaması için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız önerilir. İmplant enfeksiyonları genellikle hasta tarafından verilen mikroplardır ve implant üzerindeki mikroplar değildir. Ameliyattan sonra protezle uğraşırken el hijyeninin kontrol edilmesi şiddetle tavsiye edilir.

 

 

Her ikisi de, cinsel ilişki için tatmin edici bir ereksiyona sahip olmanıza yardımcı olur.

 

Temel fark, Genesis’in penis şaftına (corpora cavernosa) yerleştirilen iki sert fakat bükülebilir çubuktan oluşan esnek (dövülebilir) bir implant olmasıdır. Bu implantın başka parçası yoktur. Sertleşmek için penisi tutmanız ve istediğiniz pozisyona getirmeniz yeterlidir. Bitirdiğinizde, penisi sıkıştırılmış konumuna geri döndürürsünüz.

 

Hidrolik penil protez ile testis torbanızda bulunan pompa ampulünü sıkarak silindirleri şişirir, sıvıyı silindirlerden depoya geri döndürmek için tahliye valfine basarak söndürürsünüz.

 

 

 

 

Cerrahi operasyonun gerçekleştirilebilmesi için bazı şartlar gereklidir:

 

 • Diğer tüm daha az invaziv tedaviler başarısız oldu
 • Kontrendikasyonlarınız varsa, yan etkiler yaşıyorsanız veya tıbbi tedaviye dirençli iseniz
 • Diyabet hastasıysanız, diyabetinizin iyi kontrol edildiğinden emin olmalısınız.
 • Genel anestezinin etkilerine dayanabilmek için sağlıklı olmalısınız.
 • Zayıflamış bir bağışıklık sistemi veya iyileşmeyi tehlikeye atabilecek başka herhangi bir durum ameliyattan önce iyice değerlendirilmelidir.

 

Bu cihazın implantasyonu, yalnızca doktorun yeterli cerrahi risk oluşturduğunu belirlediği hastalarda düşünülmelidir.

 

Penil implant cerrahi bir operasyondur; bu nedenle bir sağlık uzmanına danışmak çok önemlidir. Pratisyeninizden randevu almalısınız, o da gerekli olduğunu düşünüyorsanız penis implantını size açıklayabilecek bir uzmana (ürolog vb.) yönlendirecektir.

 

Konum bulma haritamızla uzmanımızı bulun. Bölgenizdeki Erektil Disfonksiyon kliniklerinin ve üroloji doktorlarının bir listesini görmek için posta kodunuzu girin.

 

 

Bir sabah sertleşme sorunu ile uyanmayacaksınız. Her kişiye özgü semptomlarla yavaş yavaş ortaya çıkar. Ancak, aşağıdaki değişiklikleri yaşarsanız, lütfen doktorunuza danışın:

 

 • Sağlam arzu ve uyarılma, ancak karmaşık veya eksik bir ereksiyon
 • Penetrasyon sırasında zorluk veya cinsel eylemi tehlikeye atan azalmış ereksiyon
 • Boşalma mevcut, ancak sertlikte azalma

 

Erektil disfonksiyon tedavi edilemez değildir: hayatınızın bir noktasında ortaya çıkabilir ve kaybolabilir. Anahtar, erektil disfonksiyonunuzun nedenini tanımlamak ve terapötik eylemler ayarlamak için doktorunuzla bu konuda hızlı bir şekilde konuşmaktır. İlaç veya cerrahi tedavinin yanı sıra, bunun hakkında konuşma cesaretine sahip olmanız, size yardımcı olabilecek, sizi sakinleştirecek ve görmenize yardımcı olabilecek profesyonellerden (Genel Pratisyen, ürolog ve hatta seksolog) bilgilendirilmiş tavsiyeler almak önemlidir. şeyler daha net.

 

 

Daha fazlası Makale ve videolar