Sertleşme Sorununa çözüm bulun | Tedavi seçenekleri

Penil Pompa (Penil Vakum) Cihazı nasıl çalışır?

Erektil disfonksiyon, bir değerlendirme ve tıbbi muayene sırasında teşhis edilir. Sebebe bağlı olarak, erektil disfonksiyonunuzu çözmek ve günlük yaşamınızı iyileştirmek için birçok çözüm mevcuttur: ilaçlar, ameliyatlar ve hatta tıbbi cihazlar. Bu makalede, penis pompasının nasıl çalıştığını ve teşhisinize dayanarak erektil disfonksiyonunuza nasıl etkili bir çözüm bulabileceğinizi keşfedin.

Selim Bey, 60 yaşında: "Sertleşme sorunlarım birkaç ay önce başladı. Harekete geçmeye karar verdim ama tıbbi ve cerrahi yöntemler benim için çalışmıyor."

Ameliyat veya tıbbi tedavi olmadan ED nasıl tedavi edilir?

Erektil disfonksiyondan muzdarip olmak bir kesinlik durumu değildir, birçok çözüm mevcuttur: ilaçlar, cerrahi ve hatta tamamen mekanik, erektil disfonksiyonunuzu çözebilir ve günlük yaşamınızı iyileştirebilir.

Biliyor musun? ED için vakum cihazları, erektil problemler için reçete edilen tek tedavilerden biri olmuştur! Etkinliği 1985 yılında kullanımlarını öven bilimsel bir makale ile kanıtlanmıştır. Test eden birçok çift için, %90 etkinlik oranıyla etkili bir teknik olarak kabul ediliyor! (“Vakum daraltma cihazı ile uzun vadeli sonuçlar” çalışmasına göre)

Penis pompası nasıl kullanılır?

Kullanım için bazı öneriler:

Tüp şeklinde gelir. Adam penisini içine sokar ve etrafında manuel olarak bir vakum oluşturabilir. Bu, kanın penisin kavernöz gövdelerine akmasına neden olan bir basınç farkı oluşturur. Sadece birkaç dakika içinde ereksiyon belirir ve duyularınız bozulmaz.

Cinsel ilişki sırasında ereksiyonun korunması ve deflasyonun önlenmesi için penisin tabanına bir penil halka yerleştirilmelidir. Ancak, doğal erektil dokuda uzun süreli hasara neden olabilecek uzun süreli bir ereksiyon oluşturmaktan kaçınmak için bu yüzüğü 30 dakikadan fazla giyemeyeceğinizi lütfen unutmayın.

Sertleşme sorunları ortaya çıkarsa, penisinizin yavaş yavaş kendini yenilemesi gerekir. Bu nedenle, ED için vakum cihazını ilk kullanımınız sırasında şişirmeniz maksimumda değilse endişelenmeyin. Bir süredir çalışmayan dokunun sürekli ve nazik bir şekilde gerilmesini sağlamak için vakum depresyonunu kademeli olarak artırın.

Ereksiyon sağlayan halkanın boyutu birincil öneme sahiptir. Çok büyük bir halka ereksiyonu sürdürmez. Oysa çok küçük olanı çok rahatsız edici olabilir. Lütfen size en uygun yüzüğü seçmek için zaman ayırın, böylece cinsel eylem sırasında rahat ve tatmin olmuş hissedin.

Penile-pump-photo-and-accessories
Penile Pump and Vaccum device - How it works?

Erektil disfonksiyon oluşursa, ED için vakum cihazları duyularınızı rahatsız etmeden tatmin edici cinsel ilişkiler sağlar. Ancak bu alet, penisiniz için faydalı bir egzersiz makinesi olarak da işlev görebilir. Normal ereksiyon olmadan uzun bir süre, dokunun yetersiz oksijenlenmesine, iç dokuda skar oluşmasına ve geri çekilmesine ve zamanla potansiyel bir uzunluk kaybına neden olabilir. Yaklaşık 5 ila 10 dakikalık bir ereksiyon ile bir egzersiz olarak ED için vakum cihazlarının günlük kullanımı, bu nedenle, kusurlu dokuları oksijenlendirecek ve daha fazla potansiyel uzunluk kaybını önlemek için dokuyu doğal olarak gerecektir.

Önemli bir avantaj: ameliyatın olmaması. ED için vakum cihazları, zararlı yan etkileri olmayan manuel araçlardır. Ayrıca tabletler veya enjeksiyonlar gibi diğer tedavilerle birleştirilebilir.

Penis pompası kullanma fikrinden hoşlanmıyorsanız, kontrolün sizde olduğunu unutmayın: sertleşmenizden siz sorumlusunuz ve halkayı çıkararak istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

ED için vakum cihazlarının da bazı dezavantajları olabilir. Her şeyden önce gövde ile penil pompa silindiri arasında mükemmel bir conta oluşturulmalıdır. En ufak bir hava kaçağı görülürse ereksiyon etkili olmayacaktır. Rahatlayın, kasık kıllarınızı keserek ve bol miktarda suda çözünür jel uygulayarak şansınızı artırabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kan dolaşımınızı engellememek için yüzüğü en fazla 30 dakika kullanabilirsiniz.

ED’yi doktorunuzla görüşmek için bir randevu aldığınızda, seçeneklerinizi gözden geçirecek ve benzersiz durumunuz için en iyisinin ne olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır. Yaşam tarzı değişiklikleri yapmayı, ilaç tedavisini denemeyi veya penis implantı yaptırmayı önerebilir.

Yaşadığınız bölgede, ED’nizi en iyi şekilde nasıl tedavi edeceğiniz konusunda bilgi verebilecek bir doktor bulmak için Uzman Bulucu aracımızı kullanın.

1: According to the study ” Michael S.CooksonPerry W.Nadig, The Journal of Urology Volume 149, Issue 2, February 1993, Pages 290-294)https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8426404/

İçeriği Paylaş