Sertleşme Sorununa çözüm bulun | Tedavi seçenekleri

Sertleşme Sorunu-Erektil Disfonksiyonu (ED) tedavi etmenin 4 doğal yolu?

Erektil disfonksiyon, birçok erkeği etkileyen tabu bir konuydu. Ancak, tıbbi çözümleri düşünmeden önce ve karşılaştığınız sertleşme bozukluğunun derecesine bağlı olarak, yaşam tarzınızı gözden geçirmeyi ve yeni, doğal ve daha sağlıklı bir rutin benimsemeyi düşündünüz mü? Yaşam tarzı değişiklikleri, özellikle genç hastalarda erektil disfonksiyonun yönetiminde önemli bir role sahip olabilir. ED’nin üstesinden gelmenin 4 doğal yolunu keşfedin.

1: ED için bir tedavi olarak spor

Egzersiz yapmak, sağlığınızı korumanın ve erektil işlevinizi geri kazanmanıza yardımcı olmanın doğal ve mükemmel bir yoludur.

Fiziksel aktivitenin avantajı: kardiyovasküler sistem üzerindeki olumlu etkisidir! Aktif kalmak, kilonuza, tansiyonunuza ve kolesterol seviyenize dikkat etmenin harika bir yoludur. Bu, penise giden kan akışını optimize etmede iki hayati faktör olan kalbinizi ve atardamarlarınızı optimal sağlıkta tutar. Fiziksel aktivite kanın daha iyi oksijenlenmesi anlamına gelir: bu nedenle penisteki kavernöz dokular daha iyi korunur ve kaliteli bir ereksiyona destek olur.

30 dakikalık düzenli bir aktivitenin bile sizi formda tutmak için yeterli olduğunu unutmayın. Kan damarı dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olan Kegel egzersizleri gibi pelvik  taban güçlendirme egzersizleriyle seansınızı tamamlayabilirsiniz.

Uzman Görüşü – ED’yi azaltmak için doğal ipuçları nelerdir?

2: ED ve yemek

Fiziksel aktivite sağlıklı, doğal ve dengeli beslenme ile birleştirilmelidir. Flavonoidler açısından zengin yiyecekleri tercih etmenizi öneririz. Böğürtlenlerde, elmalarda, armutlarda, turunçgillerde ve hatta turpta bulunabilirler!

Uzman Görüşü – Kilo kaybı ED’yi tersine çevirebilir mi?

Tom, 39 yaşında "Bıraktıktan sonraki birkaç hafta içinde cinsel performansımda bir gelişme fark ettim".

3: ED ile savaşmak için sigarayı bırakın

Tüm çeşitli bağımlılıkları bir kenara bırakın.

Etkili bir şekilde, erektil disfonksiyon ve tütün arasındaki bağlantı artık iyi kurulmuş durumda. Damar ve kas kürenizi etkileyen ikincisi kan dolaşımını azaltır ve penisteki korpus kavernozumun dolmasını önler. Sertleşme ve bazen cinsel istek bozulabilir. Risk faktöründen kaçının, normal işlevi geri kazanmaya yardımcı olur, kardiyovasküler hastalıklardan kaçınır ve erektil disfonksiyonu iyileştirebilir.

Nikotin ve karbon monoksitin, tüketim oranınız ne olursa olsun, ereksiyon kabiliyetinize zararlı iki madde olduğunu unutmayın.

Tıpkı tütün gibi, alkol de dolaşım sisteminizi bozar, kan akışının azalmasına ve dolayısıyla düşük kaliteli bir ereksiyona yol açar. Uzun süreli yüksek düzeyde alkol tüketimi, kalp sorunlarına ve sertleşme alanında istek azalmasına neden olabilir.

4: Psikolojik ED'nin üstesinden gelmek için stresinizi azaltın

Stres, erektil disfonksiyonun önde gelen nedenlerinden biridir. Anksiyete, beyin ve penis arasındaki iletişimi keserek kan akışını ve dolayısıyla ereksiyonu etkileyebilir.

Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek ve stresi azaltmak için bazı ipuçları:

  • Yatmadan en az bir saat önce herhangi bir elektronik ekipmanı (telefon, bilgisayar vb.) kapatmayı alışkanlık haline getirin. Mavi ışık uykuya dalmanızı engeller ve ekranlar dinlenmenize yardımcı olmaz.
  • Dışarıda daha fazla zaman geçirin: mümkünse işten sonra eve yürüyerek gidin veya yürüyüşe çıkmak için zaman ayırın
  • Nefes egzersizlerine veya rahatlatıcı bir spora başlayın.

Uzman Görüşü – Erkekler ED’lerini azaltmak için ne yapabilir?

Discover “How To Lower Risks of ED with lifestyle tips and healthy and natural habits” in our Experts additionals videos

1: Dietary flavonoid intake and incidence of erectile dysfunction, The American Journal of Clinical Nutrition, Volume 103, Issue 2, 1 February 2016, Pages 534–54

İçeriği Paylaş