Sertleşme Sorunu'nu Anlayın | Diğer nedenler

Stoma ve erektil problemler arasındaki bağlantı nedir?

Stoma ameliyatından sonra cinsel aktiviteye devam etmek, siz ve eşiniz için duygusal ve ürkütücü bir zaman olabilir.

Ameliyattan sonra, bir erkekte sertleşme bozukluğundan sorumlu olabilecek neden(ler)i belirlemek önemlidir.

parfait_couple_fulle

Stoma ameliyatı sonrası erektil bozuklukların farklı nedenleri

Bir stoma, abdominal-perineal cerrahi gerektirir. Bir erkekte göbeğin altında yapılan herhangi bir ameliyat sertleşme bozukluğuna neden olabilir: Sertleşme için gerekli olan sinirler ve kan damarları küçük pelvisteki tüm organlarla yakından bağlantılıdır ve bölgenin “istila edilmesi” sonucunda tahriş olabilir veya uyuşabilir. ” cerrahi olarak. Bu, cerrahtan kaynaklanmıyor, operasyonun doğasıyla bağlantılı. Lütfen bu bozuklukların genellikle geçici olduğunu unutmayın.

Ayrıca ereksiyon bozukluğu stomanızın oluşturulmasını gerektiren durumdan da kaynaklanabilir. Küçük pelvisteki kanser veya iltihaplanma sorumlu olabilir. Yine sertleşmeyi sağlayan anatomik yapılar karın ve pelvisteki organlarla temas halindedir, dolayısıyla bunlara zarar veren herhangi bir durum sertleşme bozukluğuna da neden olabilir.

Son olarak, vücut imajındaki herhangi bir değişiklikte olduğu gibi, stoma psikolojik kökenli sertleşme bozukluklarına neden olabilir: Başka birinin stomayı veya olası kokuları görmesinden korkma, vücudunuzdaki değişiklik ve durumunuzun kalıcı olarak görsel olarak hatırlatılması risk faktörleridir.

Stoma ile tatmin edici cinsel ilişkiler yaşayabilirsiniz.

Cinsel aktiviteye dönüşe daha yumuşak bir geçiş sağlamak için bir çift olarak belirli adımlar atmanızı öneririz. Tartışma hayati önem taşır! Meydana gelen değişikliklere karşı duygularınız ve tepkileriniz hakkında konuşun. Bu, birbirinize zevk verme arzusu ve yeteneği hakkındaki şüphelerinizi ve korkularınızı giderecektir.

Even with discussion, the change may mean that you need to ask questions about your erectile ability. Even if the original condition is not urological, it is advisable to consult a urologist who can help you to regain an erection, either through appropriate treatment or sex therapy. The aim is to regain fulfilling and enjoyable sexual activity. 

Tartışmada bile, değişiklik erektil yeteneğiniz hakkında sorular sormanız gerektiği anlamına gelebilir. Orijinal durum ürolojik olmasa bile, uygun tedavi veya cinsel terapi yoluyla ereksiyonunuzu yeniden kazanmanıza yardımcı olabilecek bir üroloğa danışmanız önerilir. Amaç, tatmin edici ve zevkli cinsel aktiviteyi yeniden kazanmaktır.

İçeriği Paylaş